Автоматизована система керування елеватором

 

Розташування об’єкту:

Сумська область

Характеристика об’єкту:

Приватний елеватор

Опис проекту

Співробітниками галузевої науково-дослідної лабораторії переробних і харчових виробництв Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка реалізовано проект автоматизації зернокомплексу в м. Конотоп Сумської області. Елеватор призначений для підіймання, сушіння, зберігання і відвантаження зерна в автомобільний транспорт. Дозволяє зберігати близько 30 тис. тонн зерна.

Автоматизована система призначена для керування технологічними процесами та електроприводами обладнання зерносушильного комплексу. У системі керування передбачено захист від несанкціонованого відвантаження зерна.

Реалізація проекту

В основі системи керування – програмований логічний контролер ОВЕН ПЛК323-WEB, який за допомогою модулів вводу ОВЕН МВ110-32ДН і ОВЕН МВ110-8А отримує сигнали з  різного обладнання елеватора (датчики підпору, датчики сходу стрічки, термометри, шиберні пристрої тощо). За допомогою модулів виводу ОВЕН МУ110-32Р і ОВЕН МУ110-6У вмикає/вимикає приводи технологічного обладнання. Програмований контролер ОВЕН ПЛК323 здійснює контроль, телеметрію і керування обладнанням елеватора, а також виконує обмін інформацією з сенсорною панеллю оператора ОВЕН СП315. Сенсорна панель містить мнемосхеми і сенсорні кнопки керування комплексом. За допомогою СП315 виконується налаштування параметрів системи і встановлення уставок виконавчим механізмам. Вбудований в ПЛК WEB-сервер разом з точкою доступу Wi-Fi використовується для керування системою з мобільних пристроїв, що мають WEB-браузер. Також у системі автоматизації використовується вбудований в ПЛК GSM/GPRS-модем як засіб дистанційного інформування відповідальних осіб.

Система виконана у вигляді п’яти шаф керування, що розміщені на території елеватора з розмежуванням силової і контрольно-вимірювальної частини. У шафу КВПіА вбудована сенсорна панель ОВЕН СП315. На дверцятах силових шаф для поліпшення візуалізації нанесено мнемосхему частини елеватора із застосуванням світлосигнальної арматури.

Середовище програмування – CODESYS. Програмування здійснюється на Pascal-подібній мові (ST), що відповідає стандарту IEC 61131-3.

Додатково виконані роботи:

Здійснено підбір технологічного обладнання. Виконано розрахунок підйомно-транспортного обладнання. Розроблена і впроваджена система електроживлення машин і механізмів. Здійснений шеф-монтаж устаткування.

Поділитись в соціальних мережах